2025 KARAVAN KBE-1250-46 Trailer (Bunk) Financing available| In
Condition
New
Type
Utility Trailer
Trim
Financing available| In stock
Year
2025
Got a trade-in?
Find out if a trade-in estimate is available for your vehicle
Description
Karavan KBE-1250-46 Trailer (Bunk)
Financing
https://atvedmonton.com/pages/financing
Features *
  • Welded Frame
  • Galvanized Axle
  • Bunk Trailer
Specifications *
  • Tire size: 4.80 X 12B
  • Carrying capacity: 1250 lbs
  • Transom to bow eye (winch in front of frame): 93.50" - 195.30"
  • Width between fenders: 46"
  • Overall width: 61"
  • Overall length: 17'10"